Terapia skolioz metodą FED,
Wykwalifikowani fizjoterapeuci,
Komputerowa diagnostyka kręgosłupa, stóp i postawy ciała

Gorsety ortopedyczne z Hiszpanii • e-mail: info@metodafed.pl • Tel. +48 667-699-899

Praktyczne zajęcia na turnusach rehabilitacyjnych

 

 

Gdy dziecko cierpi na skoliozę nie wolno bagatelizować tego schorzenia. Nie leczona wada może ulegać szybkiej progresji, powodować przykry ból utrudniający wykonywanie prostych codziennych czynności. W zaawansowanych przypadkach skrzywienie kręgosłupa powoduje ucisk klatki piersiowej, zmniejszając pojemność płuc, co w konsekwencji prowadzi do problemów z oddychaniem. Jedynie postawę skoliotyczną można korygować samymi ćwiczeniami korekcyjno-kompensacyjnymi.

Leczenie skoliozy powinno opierać się na odpowiedniej rehabilitacji wspieranej ćwiczeniami korekcyjnymi. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci to najlepsza z dostępnych na rynku medycznym form leczenia skoliozy. Wakacje, które leczą – ta idea przekona nawet małych sceptyków. Ponadto kameralna i intymna atmosfera sprawia, że dzieci czują się komfortowo i chętniej uczestniczą w zabiegach. Każdy turnus koncentruje się na możliwie intensywnym zastosowaniu metody FED czyli zabiegi w aparacie prof. Sastre  uzupełnione programem indywidualnie dobranych do indywidualnego przypadku ćwiczeń.

Naszym podopiecznym zapewniamy troskliwą i fachową opiekę fizjoterapeuty i lekarza ortopedy. Rehabilitacja to dla małego pacjenta również ciężka praca, za to przynosząca fantastyczne efekty. W cudownym otoczeniu piękna natury znacznie milej jest rozpocząć trudną walkę o zdrowy kręgosłup.

Powrót