Terapia skolioz metodą FED,
Wykwalifikowani fizjoterapeuci,
Komputerowa diagnostyka kręgosłupa, stóp i postawy ciała

Gorsety ortopedyczne z Hiszpanii • e-mail: info@metodafed.pl • Tel. +48 667-699-899

Gorset Cheneau (Instituto Técnico Ortopédico, Barcelona)

Gorsety stosuje się w przypadku lędźwiowych i piersiowych skrzywień kręgosłupa (skolioza). Gorsetowanie należy rozpocząć, jeśli kąt skrzywienia wg Cobba przekroczy 25⁰ lub gdy przy niższych wartościach występuje duża progresja skrzywienia. Podczas noszenia gorsetu niezbędna jest systematyczna kontrola postępów w rehabilitacji. Nieodzownym elementem uzupełniającym powinny być ćwiczenia, których celem jest  wzmocnienie mięśni.

Nasza firma współpracuje z Instytutem Techniki Ortopedycznej w Barcelonie który został założony w 1968 roku przez Oriol Cohí, kontynuatora rodzinnej tradycji ortopedów o międzynarodowej sławie i prestiżu od 1930 roku.

ITO jest zarządzany przez Oriol Cohí oraz Dr Felipe Salinas, którzy kierują zespołem sześćdziesięciu profesjonalistów  złożonych z lekarzy ortopedów, specjalistów od aparatów ortopedycznych, fizjoterapeutów, techników oraz informatyków.  ITO bazuje na  najnowszej technologii oraz najbardziej zaawansowanych osiągnięciach z dziedziny ortopedii i jest jednym z najbardziej doświadczonych i znanych ośrodków tego typu w Europie. Gorsety wykonywane w Hiszpanii są wspomagane najnowszymi systemami projektowania CAD-CAM.  Pacjent który jest skanowany za pomocą skanera 3D może być pewny najwyższej jakości i dokładności wykonanego gorsetu.

Jesli posiadają państwo skierowanie na gorset, uzyskacie z NFZ zwrot kosztów w wysokości 1600 zł

Przy pomocy naszej Firmy istnieją dwie możliwości wykonania gorsetu w Instytucie Techniki Ortopedycznej z Barcelony:

1 możliwość:  Organizujemy wyjazdy do Hiszpanii gdzie nasi pacjenci podczas kilku dniowego pobytu zaopatrywani są w najlepszej jakości gorset Cheneau. Podczas wyjazdu przez cały czas do Państwa dyspozycji jest przedstawiciel naszej firmy który pomoże w tłumaczeniu oraz wszystkich kwestiach związanych z gorsetem oraz całym pobytem w Barcelonie.

2 możliwość:  Pobierzemy wszystkie pomiary wraz ze skanem 3D pacjenta w naszym ośrodku a gorset zostanie wykonany w Barcelonie i przesłany do naszej placówki gdzie po około 3 tygodniach od zamówienia bedzie gotowy do odbioru.

Wszelkie poprawki oraz kontrole gorsetu wykonujemy na miejscu w Polsce

1_570

Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel: (+48) 667-699-899