Terapia skolioz metodą FED,
Wykwalifikowani fizjoterapeuci,
Komputerowa diagnostyka kręgosłupa, stóp i postawy ciała

Gorsety ortopedyczne z Hiszpanii • e-mail: info@metodafed.pl • Tel. +48 667-699-899

Dlaczego warto zapisać dziecko na turnus rehabilitacyjny?

Dzieci to skarb - najcenniejszy jaki mamy! Jako rodzice chcemy stworzyć dziecku bezpieczny świat, zapewnić najlepszą edukację oraz podarować mu szczęśliwe dzieciństwo. Pragniemy wybudować mu drogę wybrukowaną najwyższymi wartościami, którą będzie mogło śmiało przejść w stronę dorosłej przyszłości. Zdrowie naszego dziecka należy właśnie do tych wartości!


Skolioza to problem zdrowotny dotykający coraz większą grupę młodego społeczeństwa. Nieleczona skolioza w wieku dziecięcym mocno wpłynie na komfort dorosłego życia. Poza nieładnym wyglądem pleców i zdeformowaną sylwetką, skolioza powoduje ból uniemożliwiający wykonywanie codziennych życiowych czynności, a także może prowadzić do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Rehabilitacja wspomagana przez program odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych to według lekarzy ortopedów najskuteczniejsza metoda leczenia skoliozy.


Turnusy rehabilitacyjne oferowane przez Meksę w specjalnie przygotowanym ośrodku zostały stworzone z myślą o małych pacjentach. Plan pobytu opiera się na intensywnej rehabilitacji dziecka rewolucyjną metodą FED. Podopieczni naszego ośrodka to głównie dzieci w wieku szkolnym, którym łatwiej zmobilizować się do ćwiczeń w czasie przerwy od zajęć w szkole. Podczas tych leczniczych wakacji z dziecku towarzyszy rodzic lub opiekun – mały pacjent może czuć się bezpieczne i w wolnych chwilach odpoczywać wraz z najbliższą osobą. Ponadto pakiet wyjazdowy zawiera również pełne wyżywienie dla pacjenta i opiekuna, a także zakwaterowanie w pokojach z łazienką. Podróż po zdrowy kręgosłup zaczyna się na naszym turnusie rehabilitacyjnym!

Powrót