Terapia skolioz metodą FED,
Wykwalifikowani fizjoterapeuci,
Komputerowa diagnostyka kręgosłupa, stóp i postawy ciała

Gorsety ortopedyczne z Hiszpanii • e-mail: info@metodafed.pl • Tel. +48 667-699-899

Badanie wady postawy ciała – dlaczego jest wartościowe

Wady postawy ciała są realnym problemem współczesnego społeczeństwa. Schorzenia kręgosłupa dotyczą coraz większej ilości dzieci i młodzieży, których tryb życia wygląda całkiem inaczej od trybu życia poprzednich pokoleń.

Codzienność współczesnych dzieci opiera się głównie na spędzaniu czasu (w szkole i poza nią) w pozycji siedzącej, a ich aktywność fizyczna często ogranicza się do minimum. Natomiast współcześni rodzice przykładają dużą wagę do rozwijania zdolności artystycznych i naukowych swoich pociech wierząc, że nauka to klucz do potęgi i świetlanej przyszłości. Pamiętajmy, że szczęśliwa przyszłość naszych dzieci to również zdrowe ciało wolne od fizycznego bólu i cierpienia.

Badanie postawy ciała to obowiązkowe badanie w okresie rozwojowym dziecka i nastolatka – równie priorytetowe jak badania wzroku. Niezdiagnozowana i nieleczona wada postawy może prowadzić do poważnych konsekwencji. Lekarze ortopedzi ostrzegają : skolioza, która nie zostanie odpowiednio skorygowana często ulega szybkiej progresji. Trwałe zmiany w wyglądzie kręgosłupa stwarzają prawdziwe niebezpieczeństwo dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia.  Zbadanie kręgosłupa  przez specjalistę jest niezwykle ważne dla dalszego postępowania leczniczego i rehabilitacyjnego. W przypadku gdy dziecko ma skoliozę, a nie już tylko postawę skoliotyczną same porady w stylu „Nie garb się! Wyprostuj się!” nie przyniosą praktycznie żadnych efektów. Deformacje kręgosłupa należy leczyć pod okiem fizjoterapeuty w ośrodkach odpowiednio przygotowanych do rehabilitacji chorób ortopedycznych. Nie zapominajmy o starym powiedzeniu „w zdrowym ciele zdrowy duch” by nasze dzieci mogły w przyszłość wkroczyć zdrowym krokiem.

Powrót